Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
Τμήμα Δημόσιας και Ενιαίας Υγείας

ΤΔΕΥ

Κατατακτήριες Εξετάσεις

Οι αιτήσεις, για συμμετοχή στις εξετάσεις για το Τμήμα Δημόσιας και Ενιαίας Υγείας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, θα υποβληθούν για το τρέχον έτος το διάστημα από 1 έως 15 Νοεμβρίου του 2024, κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, ενώ οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στις 09, 10 και 11 Δεκεμβρίου του 2024.

Υπάρχουν διαφορετικές οδηγίες για υποψήφιους που προέρχονται από Ι.Ε.Κ. και λύκεια, καθώς και από πανεπιστήμια (ΑΕΙ) και τεχνολογικά ιδρύματα (ΤΕΙ).

Οι λεπτομέρειες για κάθε ομάδα εκπαιδευτικού φορέα παρατίθενται στα συνημμένα αρχεία. Παρακαλούμε ανατρέξτε στο αρχείο που αφορά την αποφοίτησή σας για περισσότερες πληροφορίες.

Επιπλέον, ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να βρείτε τις αιτήσεις που αφορούν τις κατατακτήριες εξετάσεις.

Έντυπα – Έγγραφα (Γ. Κατατακτήριες Εξετάσεις).